Film önerileri


En iyi filmler
Mr. Nobody - Bay Hiçkimse(2009) filmini izle
Başlıkta bahsi geçen Bay Hiç kimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo Saving Private Ryan - Saving Private Ryan(1998)


1998 eserı müthiş 1 film izle karşı karşıyasınız, imdb den 8,6 puan almış olan filmimiz Aksiyon, Dram, Macera dallarında izlenebilecek eşsiz iyi filmlerin başında gelmektedir. Aksiyon, Dram öğeleri barındıran ve Eskiyen Savaş günlerini bizlere aktaran Er Ryan’ı Kurtarmak filmi izle 11 Eylül 1998 senesinde Türkiye’de sinema salonlarıyla buluşmuş en iyi filmler ve kocaman tek alaka görmüştü. 169 dakikalık uzunca tek zaman ile süper seyretme keyfi yaşatan filmin yönetmen koltuğunda üstlenen dünyaca populer Steven Spielberg’dir. Senaryo ve yazarlık ise Robert Rodat’a aittir. Er Ryan’ı Kurtarmak filminin başrol oyuncuları da birbirinden profesyonel isimlerden yer ediniyor . Bunlardan bazıları Tom Hanks, Matt Damon, Tom Sizemore benzeri isimlerdir.. İMDB’den aldığı 8.6 değerindeki sıralamasını bunca yil geçmesine nazaran kaybetmeden oldukça başarılı yapıt izle 5 farklı dalda oscar ödülünü kazanmıştır. Çekimlerinin tamamı Amerika’da yapılmış olan filmin izlenmesi 70 Milyon Dolara eşya oluyor ve gişe nihayetinde 1988 senesinde tek rekora imzalayarak 479 Milyon Dolar Değerinde tek hasılat ele geçirdi .. filminin konusuna geliyor olacak olursak; İkinci yasam Savaşı vaktiyle yaşamını sürdüren tek anne şimdiden üç erkek çocuğunu kaybetmiş ve arka arkaya içinde bulunduğu kayıplar bu kadını derinden etkilemiştir. Savaşta meydana gelen dördüncü erkek çocuğunun da sağ salim geriye dönmesi amaçlı sa1lı olup dua etmekten yabancı çaresi bulunmamaktadır. Ancak bu perişan bayanın üç erkek çocuğunu kaybetmesi üst kısmına başkan bu vaziyetten haberdar olabilir ve bayanın kederini anlayarak savaşmakta meydana gelen son erkek çocuğunun verilen buyruk ile ne pahasına olursa olsun James Ryan adında ki bu genci kurtarmaktır. Böylelikle savaştan sağ çıkması amaçlı Er Ryan’ı Kurtarmak misyonu başlayacaktır ve Normandiya çıkarmasının yapıldığı zaman anında tek 8 şahsiyet ekip toplanır ve bu askerler yalnızca Er Ryan’ı kurtarmak amaçlı görevlendirilirler. Ancak bu ekibin baş meydana gelen yüzbaşı John Miller ekibinin hayatından da sorumludur ve Ryan ismindeki çocuk askeri kurtarma çabalarının yanında bizzat hayat maçlarını de bu Yorucu savaş ortamında sunmak zorunda kalacaklar ve surat baş tek tek adamın canını kurtarmak uğruna sekiz şahsiyet tek ekibin yaşamını ne türlü riske attıklarını bizzat kendine hem tek sorgulayacak hem tek de kızacaktır. Her her halükarda onlara verilen tek buyruk vardır ve bu Yorucu yolculukta Er Ryan’ı Kurtarmak görevini bitirmek amaçlı canlarını dişlerine takacaklardır..

Fight Club - Dövüş Kulübü(1999) izlenir
Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk'un uzak olmayan 1 gelecekte geçen ve kafası karışık genç 1 erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club'da filmi anlatan, ünlü 1 otomobil firmasında iyi 1 işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez 1 hale gelmiştir. Ailesi ve yakın 1 arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla'yla tanışır o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Jack'in ve Marla'nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı 1 duruştur adeta kariyer sahibi ama yanlız insanların en iyi bir tepkisi. Jack'ın jenerasyonu ölü 1 jenerasyondur. 1 yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olmasıda adeta bunun 1 kanıtıdır. İçilen 1kaç 1anın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine vurması için kışırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack'in hayatını değiştirecektir. bir süre sonra Jack Tyler'ın yanına taşınır. Tyler'ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulübde sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun mesihi haline gelir.

The Notebook - Not Defteri(2004) en iyi filmler
Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen 1 aşk hikayesi. 40'lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna'daki sahil kasabası Seabrook'a genç 1 kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie 1 karnavalda tanıştığı Noah'la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda yasamını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar.Genç kız zengin 1 ailen geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler ve iyice aşık olurlar. II. Dünya Savaşı'nın kızıştığı 1 dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı 1 askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.

Inglourious Basterds - Soysuzlar Çetesi(2009)
Aynı günlerda Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan 1 grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar.Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı 1 sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

Kal Ho Naa Ho(2003)
The indian love story diye sloganı bulunan 2003 filmı karan johar-nikhil advani filmidir.aşkın ne zaman nerde geliceği,yasamının aşkının aslında başucunda olup da farketmediğin,sevmenin sevdiğini mutlu görmek olduğunun,ne kadar zorda olsa aşkını başka 1ine aşık etmenin,aşka bazen bir ömürün yetmediğinin,insanların her zaman eşinin iyi 1 arkadaş olmasının istediği fakat en iyi arkadaşının eşin olabileceğini bize gösteren filmdir.

Rang De Basanti- Onu Sarıya Boya(2006)
Sue, İngiliz 1 araştırmacıdır ve Hint kültürüne ilgi göstermektedir. Dedesinin yazdığı günlüklerden yola çıkarak Hindistan’a gidip, onların bağımsızlık mücadelesiyle ilgili bir belgesel çekmek ister. Üniversite gruplarından oyuncular toplamaya çalışan Sue için manzara oldukça gariptir; çünkü bu gençlerin hepsi yozlaşmış 1 şekilde Batı kültürünün taklitçileri haline gelmiştir…

Aamir Khan’nın başrolünde oynadığı ve milletlerin tarih bilinçlerine eleştirilerde bulunan filmde, gençlerin kendi toplumlarına nasıl yabancılaştığı ve bunun sonuçları mükemmel 1 biçimde aktarılıyor.

Incendies - İçimdeki Yangın(2010)
İkizler Jeanne ve Simon'u karışık köklerini araştırmak için Orta Doğu'ya göndermek bir annenin son dileğidir. Wajdi Mouawad'ın beğenilen oyunundan uyarlanan Incendies, iki genç yetişkinin köklü nefret, sonu gelmeyen savaşlar ve kalıcı sevgiye yolculuğunu anlatan güçlü ve dokunaklı öyküsüdür.

Green Street Hooligans - Yeşil Sokak Holiganları(2005)
'Sarhoş olmak ve dövüşmek. yasamta başka yapacak ne varki ' Son derece fakir oda arkadaşını koruyabilmek adına 1 suçu üzerine alan ve Amerika'nın en iyi üniversitesinden Harvard'dan atılan Matt, İngiltere'de yaşayan ablasının yanına gider. Londra'da tanışacağı yeni arkadaşları, West Ham United'ın ünlü taraftar grubu GSE'nin önde gelen üyeleridir ve onun gazetecilik okuduğunu bilmemektedirler. Başta eniştesinin kardeşi Pete olmak üzere bu arkadaşlarının futbol tutkusunun diğer sırrı ise holiganlık ve İngiltere çapında ün salmaktır. Çok geçmeden Matt de aynı tutkuları paylaşır ve geçmişin acıları Matt'in holiganlık zamanlarında tekrar ortaya çıkacaktır.

film izle İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Yeşil Sokak Holiganları (2005)

Yeşil Sokak Holiganları 2(2009)The Man from Earth izle - Dünyalı izle(2007)
Üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan John Oldman ortada hiçbir neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. Şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda bir açıklama yapmasını isterler. Arkadaşları John'un bu sessizliğine anlam verememektedirler. Önceleri suskun kalan John da neden gitmesi gerektiğini biraz geçmişe dönerek anlatmaya başlar.Edward Scissorhands - Edward Makaseller(1990)
Mucidinin ani get more info ölümü, Edward’ın elleri yapılmadan yarıda kalmasına yolaçar, elleri yerine uzun, keskin metal parçaları vardır. Edward merhametli bir Avon hanımefendisi onu ailesiyle beraber yaşamak üzere evine götürene kadar karanlıkta yalnız yaşar. Ve sonra da Suburbia isimli pastel cennetteki fantastik maceraları başlar.